Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym

24 czerwca 2016r. w Oddziale Przedszkolnym odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2015/16.

Dziękuję Rodzicom i Dzieciom za współpracę i życzę miłego wypoczynku w gronie rodziny.

zdjęcie 2

zdjęcie 3

Owocowy dzień

Słoneczna, czerwcowa środa 2016r. była „owocowym dniem” w świetlicy oddziału przedszkolnego. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły różne owoce: jabłka, gruszki, winogrona, brzoskwinie, banany, arbuzy, itd. Opisywały je z wykorzystaniem różnych zmysłów – wąchały, dotykały, oglądały i smakowały. Uwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie owocowej sałatki. Przedszkolaki pamiętały o zasadach higieny i bezpieczeństwa, świetnie sobie radziły, wspaniale współpracowały ze sobą, nikt nie siedział bezczynnie. Z pomocą nauczyciela kroiły umyte owoce w kosteczkę, inne wsypywały je do miski, kolejne mieszały, inne pozbywały się pestek w arbuzach, czy też ogonków w jabłkach, winogronach, itp. Na koniec po umyciu i uporządkowaniu miejsca pracy nastąpił moment kulminacyjny – degustacja sałatki.

Wspaniale było obserwować dzieci tego dnia. Można było dostrzec elementy przyjaźni, integracji, kultury, wzajemnej życzliwości, zaradności, wiary we własne siły i po prostu zwykłej radości z bycia ze sobą i tak wspaniale spędzonego czasu. I o to właśnie chodziło.

Opracowała: Jolanta Bielawska

Wycieczka

Wycieczka do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

oraz do Pałacu Branickich.

Dn. 1 czerwca 2016r. dzieci z klasy 0a wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Zetknęły się tam z wieloma przedmiotami. Większość eksponatów liczyła kilkadziesiąt i sto lat. Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach pobyt w zaaranżowanej sali szpitalnej i aptece. Dzieci zobaczyły jak wyglądała dawniej apteka, naczynia i narzędzia do wytwarzania leków. W laboratorium edukacyjnym dzieci wykonały pamiątki muzealne z gipsu – Pałac Branickich.

Zorganizowałam także wycieczkę do Pałacu Branickich. Chciałam pokazać najważniejszy zabytek historyczny miasta Białegostoku – Pałac Branickich i jego otoczenie. Wycieczka zakończyła się lodami. Dzień ten był pełen atrakcji. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty to wspaniała okazja do zaprezentowania Rodzicom zdolności artystycznych naszych przedszkolaków. Dzieci mogły się wykazać poprzez wesołe śpiewanie piosenek, wykonanie układów tanecznych i recytacje wierszy. Rodzice z radością oglądali występ swoich dzieci nagradzając ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Rodzicom kwiaty własnoręcznie wykonane i laurki w kształcie serca.

w ych. Helena Klukowska

Konkurs Plastyczny pt. „Kwiatowe ABC”

W dn. 16 maja 2016r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Kwiatowe ABC” organizowany przez Szkołę Podstawową nr. 12 im. Z.Glogera w Białymstoku.

I miejsce – Katarzyna Bubieńczyk

Wyróżnienie – Amelka Opolska

Dbamy o książki

Mimo że książki są w formie elektronicznej jednak dużą wartość ma książka papierowa. Bliższa w zasięgu, wzbogaca słownictwo czytelnika, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i wyrabia cierpliwość. Dlatego warto po nią sięgać.

W ramach realizacji tematu dnia „Dbamy o książki” w dn. 12 maja Szkolne Koło Biblioteczne zaprezentowało:

• Inscenizację pt. „Szanujmy książki”,
  • Pokaz książki zniszczonej i nowej gdzie celem było uświadomienie dzieciom potrzeby konieczności dbania o książki.

Czytaj więcej: Dbamy o książki

Umiejętności ogrodnicze

Zdobywanie umiejętności ogrodniczych

W marcu dzieci bawiły się w ogrodników siejąc owies i rzeżuchę, mając przy tym wiele radości. Dzieci pielęgnowały te roślinki, podlewały. Kiedy urosły, wszyscy chętnie jedli rzeżuchę wraz ze swoimi kanapkami. Następstwem tych czynności było posianie rzeżuchy w swoich domach.

Czytaj więcej: Umiejętności ogrodnicze

W przyjaźni siła

„W przyjaźni siła"

13 kwietnia na sali gimnastycznej wystąpiły dzieci z klasy Oa z programem artystycznym „W przyjaźni siła”. Rodzice, nauczyciele, koleżanki i koledzy z klas I-III z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.