Najciekawsze miejsca w Polsce

W dniu 7 listopada na zajęciach programowych w świetlicy dzieci poznawały najciekawsze miejsca w Polsce. Miały one możliwość obejrzenia zdjęć w pracowni komputerowej oraz zdobycia wiedzy najczęściej odwiedzanych miejscach przez obcokrajowców. Oprócz Pałacu Kultury i Nauki, starówki w Zamościu, Domu Chopina, Katedry w Licheniu, Wawelu, starówki w Krakowie dzieci poznały takie miejsca jak: Zakopane i góry Rysy, Karkonosze i jego pejzaże, Sopot, Łebę z pięknym morskim krajobrazem. Wykonały wspólną budowlę z klocków miejsca, które im się najbardziej podobało. Były to góry Rysy.

Czytaj więcej: Najciekawsze miejsca w Polsce

Projekt znaczka

Dnia 11 października 2017 roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego. Dzieci zaprojektowały i wykonały znaczki dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wdrażanie dzieci do prezentacji swoich talentów. Głównym tematem, który zainteresował dzieci był motyw kwiatowy oraz budowle zamkowe. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Z zaangażowaniem wykonywały swoje projekty. Komisja konkursowa pod okiem Pani Alicji Wołosewicz-Wysockiej oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce   - Magda Monach

2 miejsce - Katarzyna Kołosow

3 miejsce – Maciej Zalesko

Główną nagrodę otrzymała Magda Monach, której praca została najwyżej oceniona.

2017 11 07 09.37.20

Trzymaj formę

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Dzieci ze świetlicy już od marca br. uczestniczyły w różnorodnych zajęciach wchodzących w skład bloku tematycznego „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Rozmawialiśmy na temat profilaktyki zdrowotnej, zasad prawidłowego żywienia (piramidy zdrowia) z uwzględnieniem m.in. warzyw i owoców oraz witamin w nich zawartych. Posiłkowaliśmy się przy tym materiałami tematycznymi z Internetu, czasopism i książek, omawialiśmy teksty wierszy J. Brzechwy „Katar”, J. Tuwima „Warzywa” – inscenizowaliśmy je, wymyślaliśmy różne zabawy, zagadki na ich podstawie wykorzystując różne rekwizyty. Układaliśmy reklamy o zdrowiu, podawaliśmy nasze recepty na zachowanie go, a na koniec ułożyliśmy Kodeks Zdrowego Świetliczka, który umieściliśmy w widocznym miejscu. Na korytarzu szkolnym zaprezentowaliśmy wystawę prac po cyklu w/w zajęć i jako jedno z ogniw realizowanego programu „Trzymaj formę”.

opracowała : Jolanta Bielawska

Pomagając innym, pomagasz i sobie

POMAGAJĄC INNYM, POMAGASZ I SOBIE

Z okazji Światowego Dnia Chorego oraz Europejskiego Dnia Numeru 112 obchodzonych 11 lutego, w świetlicy odbyły się zajęcia teoretyczno-praktyczne poświęcone tym zagadnieniom.

Dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantoma i innych rekwizytów. Udzielały się w improwizowanych scenkach tematycznych, omawiały „łańcuch przeżycia”, przypominały numery alarmowe, rozwiązywały zagadki

i kolorowały malowanki tematyczne.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym służby ratownicze, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Od najwcześniejszych lat szkolnych należy uczyć dzieci umiejętności fachowej pomocy nie tylko z obowiązku, ale z potrzeby serca.

opracowała: Jolanta Bielawska

Tydzień Uśmiechu

TYDZIEŃ UŚMIECHU

Dzień 13 lutego 2017r. zapoczątkował w świetlicy TYDZIEŃ UŚMIECHU – pełen tylko wesołych zabaw, zabawnych zajęć i sytuacji oraz uśmiechniętych twarzy szczęśliwych dzieci.

Efektem tego 7-dniowego okresu były m.in.: postanowienia dzieci częstego uśmiechu i niesienia go innym, wspólnie opracowany Kodeks Uśmiechu Świetliczka, Ordery Uśmiechu oraz receptury na Eliksir Szczęścia. Najwięcej radości chyba sprawił uczniom obchodzony 14 lutego w świetlicy Dzień Uśmiechniętego Walentego. Tego dnia wszystkie dzieci ze świetlicy były radosne, uśmiechały się do siebie. Także starały się zarazić uśmiechem całą społeczność szkolną, a czyniły to poprzez wręczanie przygotowanych przez siebie papierowych znaczków-uśmieszków, prosząc obdarowanego o uśmiech.

Gdziekolwiek jesteśmy rozdawajmy uśmiechy na prawo i lewo!

opracowała: Jolanta Bielawska

Dzień Sznurowadeł

„Sznurówkowa” sprawność

Niemal każde dziecko fantastycznie sobie radzi z obsługą komputera, telefonu komórkowego, ale może mieć problem z „obsługą” własnych sznurowadeł. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować w świetlicy DZIEŃ SZNUROWANIA SZNUROWADEŁ.

Czytaj więcej: Dzień Sznurowadeł

Patriotyczny tydzień

patriotyczny tydzień

PATRIOTYCZNY TYDZIEŃ

Już od 7 listopada 2016r. w naszej świetlicy panował podniosły nastrój, słychać było odgłosy pieśni patriotycznych, na stolikach porozkładane były materiały plastyczne z dominującymi biało-czerwonymi barwami. Cały tydzień przed dniem 11 listopada był przygotowaniem się do Święta Odzyskania Niepodległości Polski.

Czytaj więcej: Patriotyczny tydzień