Portret Biblioteki

biblioteka1

Kiedy masz wątpliwości, idź do biblioteki.

Joanne K. Rowling

Biblioteka szkolna mieści się w sali nr 106 na I piętrze. Mamy wydzielone miejsce na Multimedialne Centrum Informacji z trzema stanowiskami komputerowymi i czytelnię.

Wspomagamy nauczycieli w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych. Udostępniamy księgozbiór wszystkim uczniom naszej szkoły, począwszy od oddziału przedszkolnego.

Godziny otwarcia biblioteki umożliwiają dostęp do zbiorów i informacji podczas zajęć lekcyjnych, przed i po ich zakończeniu.

Poniedziałek – czwartek 8.00 – 15.00

Piątek 9.00 – 14.30

Prężnie pracuje aktyw biblioteczny. Organizujemy liczne konkursy, wystawy, imprezy biblioteczne. Bierzemy udział w zmaganiach międzyszkolnych i projektach czytelniczych.

Urszula Korol-Nepelska

Drzewka za makulaturę

W kwietniu 2017r. uczestnicy kół bibliotecznych wzięli po raz pierwszy udział w akcji organizowanej corocznie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku pt. „Drzewko za makulaturę”. Inicjatywa ta ma na celu uświadomienie, jak wiele można zrobić dla środowiska dzięki segregacji odpadów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniliśmy zebraną wcześniej makulaturę (książki zaczytane i nieaktualne usunięte z księgozbioru) na sadzonki drzew: sosny, świerka i jarzębiny.

Za zgromadzone 175 kg makulatury otrzymaliśmy 35 sadzonek, które posadziliśmy w ogrodzie szkolnym. Postanowiliśmy w przyszłym roku wzbogacać dalej nasz ogród o kolejne drzewka, ponieważ dzięki takim działaniom budujemy zdrowe, zielone i zadbane środowisko naturalne.

Iwona Kulasza i Urszula Korol-Nepelska

Czytam wszędzie

CZYTAM WSZĘDZIE

Oto efekt kolejnych działań bibliotecznych! Uczennice: Wiktoria Kowalska, Natalia Lewkowska, Agnieszka Monach, Julia Staniszewska i Gabrysia Szałaj w sesji zdjeciowej „Czytam wszędzie”. Dziewczyny za swoja kreatywność zostały nagrodzone kubkami z hasłami promującymi czytelnictwo.

Czytaj więcej: Czytam wszędzie

Pasowanie na czytelników

Pasowanie uczniów klas I-ych na czytelników 6 i 7 grudnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Nauczyli się samodzielnie wybierać książki i je wypożyczać, poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki.Uroczystość przygotowali członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Wystawili krótką inscenizację dotyczącą czytelnictwa pt. „Stan chorobowy”, a na zakończenie wręczyli dzieciom zakładki do książek.

Biblioteka szkolna zyskała nowych czytelników :)

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza

Patriotyczne Śpiewanie

śpiewanie

Patriotyczne Śpiewanie 2016

10 listopada delegacja uczennic w składzie: Julia Staniszewska, Gabriela Szałaj, Alicja Zimnoch i Magdalena Żdanuk uczestniczyła w Patriotycznym Śpiewaniu w WOAK. Tę cykliczną imprezę łączącą pokolenia od kilku lat organizuje SP 12. Dla młodzieży była to cenna lekcja historii.

Urszula Korol-Nepelska

Podlaskie Spotkania z Pisarzami 2016

spotkaniezpisarzami

W październiku / listopadzie jak co roku biblioteka szkolna przystąpiła do udziału w projekcie czytelniczym „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością Tomasza Szweda (SP) i Anny Łaciny (PG). Najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustrację do dowolnej książki z serii „Klinika małych zwierząt”. Starsi zmierzyli się w konkursie czytelniczym.

Czytaj więcej: Podlaskie Spotkania z Pisarzami 2016

Tydzień Czytania Dzieciom

5btcd

5. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Początek czerwca to tradycyjnie czas poświęcony czytaniu najmłodszym. Już po raz piąty nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

31 maja uczestniczyliśmy w uroczystej inauguracji w OiFP. Od 01.06 do 07.06.2016 miały miejsce różnorodne działania promujące czytelnictwo.

Czytaj więcej: Tydzień Czytania Dzieciom

Zajęcia w Bibliotece Publiczej

bibliotekapubliczna

(Rysunek pochodzi ze strony  http://www.coprzeczytac.pl/krotka-historia-ksiazki/)

25 maja uczniowie kl. VI wzięli udział w niecodziennej lekcji bibliotecznej. Wspólnie z bibliotekarkami odwiedzili Filię Nr 6 w  Książnicy Podlaskiej  przy ul. Piastowskiej. Pracownik biblioteki przedstawił historię ksiązki od tabliczki glinianej do najnowoczesniejszej formy elektronicznej. To były ciekawe zajęcia.

Czytaj więcej: Zajęcia w Bibliotece Publiczej