Wizyta na Malcie

Wizyta na Malcie

      26 października 2013r. piątka szczęśliwców z naszej szkoły – Gabrysia, Natalka, Justyna, Damian i Grzegorz wraz z nauczycielami panią Barbarą Ziembińską i panem Gracjanem Konstantynowiczem, rozpoczęli czterodniowy i niezapomniany dla nich wyjazd na Maltę. Odbyło się to ramach projektu Comenius 2013. Zostali oni wybrani ze względu na znajomość języka angielskiego, wypełnienie postawionych wcześniej warunków i zrealizowanie określonych zadań.

      „Kiedy zalecieliśmy na miejsce, po 14 godzinach podróży, nie mogliśmy uwierzyć, że to właśnie my się tu znaleźliśmy! Piękne, lazurowe morze, bezchmurne niebo, ogromne palmy, złociste słońce na niebie – to właśnie są przyczyny naszych pozytywnych emocji!

      Pierwszego dnia, kiedy przylecieli uczniowie z innych państw uczestniczących w projekcie, odbyły się gry i zabawy integrujące grupy. Pomogło nam to w lepszym zapoznaniu się i nawiązaniu kontaktów z rówieśnikami.

Dzień drugi również przysporzył nam wiele pozytywnych emocji. Mieliśmy okazję zwiedzić Mdinę. Jest to stare miasteczko oraz była stolica Malty. Tu również nie zabrakło zabawy. W wymieszanych grupach graliśmy w poszukiwanie skarbów. Z mapą w ręku, sami przemieszczaliśmy się po wąskich uliczkach miasta i kiedy błądziliśmy, mogliśmy zwiedzić najmniejsze jego zakątki. Na uwieńczenie pełnego przeżyć dnia, wybraliśmy się wspólnie na kolację.

      Trzeciego, już niestety ostatniego dnia naszego pobytu na Malcie, wybraliśmy się na zwiedzanie stolicy wyspy – Valletty. Zdobyliśmy tam wiele informacji na temat tego miasta, ale także na temat Malty. Mogliśmy ujrzeć niesamowitą panoramę wyspy oraz przepiękne budowle.

      Podsumowując, na wymianie uczniowskiej przeżyliśmy niezapomniane chwile, a przede wszystkim zdobyliśmy bardzo dużo nowych informacji i udoskonaliliśmy nasz język angielski. Wyjazd ten był przełomem w naszej nauce języka obcego. Poznaliśmy również niezmiernie pozytywnych uczniów z innych krajów i do tej pory utrzymujemy z nimi kontakt. Teraz już pozostały nam wspomnienia i wiedza, którą zdobyliśmy. Serdecznie dziękujemy…”

Gabriela Mikołajczuk kl. IIIA PG

Zdjęcia z wizyty

Projekty i programy

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci