Goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii

W dniach 16-19 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu Comenius „Duch Olimpijski jednoczy Europę”.

Pierwszy dzień, poniedziałek upłynął gościom na wspólnej pracy nad słownikiem w języku angielskim, niemieckim i maltańskim. Z zebranych słów uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Tego dnia grupy zwiedzały także Białystok. Najbardziej ciekawa była cerkiew i tradycje związane z Podlasiem. Nasi goście zadawali wiele pytań na temat kultury prawosławnej, ponieważ było to dla nich coś nowego.

Wtorek to wspólny wyjazd do Białowieskiego Parku Narodowego. Uczniowie obejrzeli muzeum przyrodnicze, spędzili także wspólnie czas, spacerując po parku okalającym budynki muzeum. Ponieważ śnieg jeszcze całkiem nie stopniał, posłużył uczniom do zabawy J

Ostatnim punktem programu była wizyta w rezerwacie żubrów. Niestety, grupa angielska musiała się już z nami pożegnać.

We środę uczniowie i nauczyciele z Niemiec wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół nr 1 bawili się wspólnie, grając w kręgle. Następnie naszych gości zaproszono na lekcję języka niemieckiego, co było dla nich ciekawym doświadczeniem.

Wspólne dni upłynęły szybko, ale na wrażenia na długo pozostaną w pamięci.

Zdjęcia z wizyty