Otwórz się na życie

6 III 2017 roku dzieci z klasy Ia, Ib, IIb, IIIa i IIIB uczestniczyły w projekcie „Otwórz się na życie” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Zajęcia poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Współczesny świat oferuje wiele elektronicznych urządzeń, które rozpraszają dzieci i zastępują im zabawy z rówieśnikami. We wczesnym okresie życia pojawiają się największe szanse na rozwinięcie  wyobraźni i nauczenia się twórczego myślenia przy rozwiązywaniu swoich pierwszych problemów oraz zadań szkolnych. Celem projektu było uświadomienie uczniom szkół podstawowych zagrożeń płynących z nadmiernego użytkowania komputera oraz pokazanie pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej prowadzący skupili się na tym, jaki wpływ mają urządzenia elektroniczne na rozwój dziecka. Później zaproponowali ich zamienniki - zajęcia artystyczne i plastyczne.

Opracowały: p. Aneta Bogusz i p. Iwona Stankiewicz