Tydzień czytania dzieciom 2017

6. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku po raz szósty nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Nasze tegoroczne działania, były dedykowane poezji dziecięcej. Utwory Brzechwy, Tuwima i innych znanych poetów czytali nauczyciele swoim wychowankom.

Do projektu włączył się podobnie jak w poprzednich latach, Samorząd Uczniowski, biorąc udział   w akcji „Starsi młodszym”.

6 czerwca gościliśmy policjanta, naszego dzielnicowego Piotra Tołczyka, który w klasie IIIa czytał książkę pt. „Tajemnica więzienia” oraz opowiadał dzieciom o swej pracy.

Uczniowie z kół bibliotecznych przygotowali dla swoich kolegów przedstawienie „Baśniowy ambaras”. Na zakończenie odbył się na holu drugiego piętra flash mob z lekturą.

Urszula Korol-Nepelska, Iwona Kulasza