Wycieczka w góry

WYCIECZKA W GÓRY

Dnia 15 maja uczniowie klasy IVa, Va i Ia gimnazjum wyruszyli wraz z opiekunami na kilkudniową, długo wyczekiwaną wycieczkę. Już pierwszego dnia mogliśmy poczuć atmosferę pięknego Krakowa, zwiedzić Wawel, Rynek Główny oraz kościół Mariacki z pięknym ołtarzem Wita Stwosza. W drugim dniu niezapomnianych wrażeń dostarczyło wszystkim zwiedzanie kościoła w Dębnie, a także spływ Dunajcem i wyprawa przez wąwóz Homole. Następne dni wycieczki upłynęły na intensywnych wędrówkach przez Dolinę Strążyską i Białego, podziwianiu wspaniałych widoków i pięknych zabytków Zakopanego oraz zwiedzaniu kopalni soli w Wieliczce. Z oscypkami, pamiątkami, zdjęciami, nowymi doznaniami, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Białegostoku.

Opracowały:
Marzanna Sieniawska